TELEFON DİNLEME PROGRAMI NASIL ÇALIŞIR

Telefon dinleme programları nın nasıl çalıştığına yönelik  hazırlanmış bu kısa yazımızda sizlere dünya üzerinde en çok tercih edilen ve kullanılan cep telefonu dinleme programları nın veya diğer bir ismiyle telefon casus programları nın çalışma prensipleri hakkında kısa öğretici bilgiler vermek istedik.

Öncelikle bu programlar hakkında şu bilgileri bilmek gerekmektedir:
1. Telefon casus programları internete bağlanabilen hemen hemen tüm yeni nesil cep telefonlarında işe yarayan programlardır. (son 5 yıl içerisinde piyasaya çıkmış hemen hemen tüm telefonlar bu kapsamda sayılabilir.)

Iphone telefonlara yükleme yapılabilmesi için öncelikle iphone nun jailbreak yapılması gerekmektedir. Diğer model telefonlarda bu işleme gerek kalmadan direkt olarak yükleme yapılabilmektedir.

2. Bu yazılımlar yüklenirken telefonun internete bağlanabiliyor olması gerekmektedir. Yükleme işlemi ise 2-4 dakika arasında sürmektedir. (Programlar ülke farkı veya servis sağlayıcı farkı gözetmeksizin bu faktörlerden bağımsız olarak her ülkede ve her servis sağlayıcısıyla çalışabilirler. Gerekli olan tekşey telefonun internet bağlantısının olmasıdır.)

Telefon dinleme programı İnternet kotasını en az düzeyde (sadece veri gönderirken) kullanır. Bu programlar ortalama aylık kotası 1GB olan bir cep telefonunda bile çok rahatlıkla ve kotayı zorlamadan kullanılabilirler.

Dip Not: Cep telefonuna uzaktan mesaj göndererek veya diğer uzaktan yükleme yöntemleri diye birşey kesinlikle yoktur, yükleme yapılabilmesi için telefonun mutlaka ve mutlaka en az 5 dakikalığına ele alınıp yükleme işlemi yapılmalıdır. Uzaktan telefona dokunulmadan yükleme yapabildiği ileri sürülen programların büyük bir çoğunluğu aldatmacadır ve doğru değildir.

3. Yüklendikleri cep telefonlarında tamamen gizli modda çalıştıklarından, telefonu kullanan kişiye herhangi bir uyarı vermezler.

4. Yüklendikleri telefonlarda herhagi bir kalıntı bırakmazlar(program ikonu gibi)

5. Yüklendikleri andan itibaren özellikleri kapsamında olan tüm verileri kaydetmeye başlarlar ve belirli aralıklarla programı yükleyen kişinin online kontrol paneline gönderirler. (bu veri gönderme aralığı 20 dk. ile 5 saat aralığında herhangi bir zamanda olabilir ve kullanıcı tarafından değiştirilebilir.)

6. Bu programlar satın alınan lisans süresi boyunca kullanaılabilirler (1 ay,3ay,6 ay veya 12 ay gibi) istenildiğinde bu lisans süreleri extra lisans alınarak uzatılabilir.

7. Programlar satın alınan 1 lisans süresi boyunca birden çok cep telefonunda kullanılabilirler fakat tek bir lisansla aynı anda sadece 1 telefon takip edilebilir. ( örnek: 6 aylık bir lisansla aldığınız bir programı bu 6 ay içerisinde 2 ayrı cep telefonunuza yükleyebilirsiniz, böylece online kontrol panelinizde o 2 telefonunuzda görünücektir fakat size hangisini takip etmek istiyorsunuz diye bir seçenek sunulucak ve siz o an hangisini tercih ederseniz onu takip edebileceksinizdir. Belirli bir süre geçtikten sonra isterseniz takip etmek istediğiniz telefonu kotrol panelinizden değiştirebilmektesiniz.
Yok eğer ben iki telefonuda aynı anda takip etmek istiyorum derseniz ozaman 2 ayrı lisans almanız gerekmektedir.)


XMOBİLE PRO TELEFON DİNLEME PROGRAMINI
ÜCRETSİZ 2 GÜN DENEYEBİLİRSİNİZ

telefon dinleme programı

Programlar Nasıl Çalışır
Çalışma prensiplerini basitçe açıklamak gerekirse şöyle özetlenebilir: Öncelikle tercih edilen cep telefonu dinleme programının sitesinden programı satın al seçeneğine tıklanır, satın alınmak istenen lisans zaman aralığını seçilip istenilen program satın alınır. Bu aşamadan hemen sonra programı satın alırken belirtilen e-mail adresine gelen kullanıcı adı ve şifre ile yine programın web sitesinden programın online kontrol paneline girilir. ( bu kontrol panelinde yüklemelerin nasıl yapıldığı resimli ve videolu olarak ayrıntılı olarak telefon modellerine göre tarif edilir.)

Kısaca tarif etmek gerekirse online kontrol panelinde yer alan programı indirmek için kullanılan web adresi linki alınır ve takip etmek istenilen cep telefonunun internet tarayıcısına yazılır ve o web adresine gidilir, indirme ve yükleme işlemini böylece başlatmış olur.

İndirme ve yükleme işlemi sırasında sorulacak basit bazı komutlar vardır bu komutlar genelde ok veya accept tuşlarına basılarak çabucak geçilir ve  lisans anahtarınız nedir diye sorulduğunda, buraya kontrol panelinde yer alan lisans anahtarı bilgisi girilir ve  yükleme işlemi yaklaşık 2-4 dakika arasında bitmiş olur.

Yükleme işlemi bittiğinden itibaren cep telefonu casus yazılım ı o telefonda çalışmaya ve verileri kaydetmeye başlar. Kaydedilen verileri ise belirli zaman aralıklarında kullanıcının online kontrol paneline gönderir. Bu zaman aralığı genelde 20 dk ile 1 saat arasında değişmekle birlikte istenildiği zaman online kontrol panelinde ayarlar kısmından değiştirilebilir.

Örnek indirme ve kurulum videolarını aşağıda yer alan linklerde bulabilirsiniz. Örnek videolar olarak en çok tercih edilen programlardan birisi olan MSPY programı sizin için seçilmiştir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder