CEP TELEFONUNDAN ORTAM DİNLEME

Cep telefonundan ortam dinlemesi yapabilmek yani bir anlamda cep telefonunu ses kaydedici ve ses vericisi olarak kullanmak. Bu işlem için yapılması gereken şey cep telefonuna uygun telefon casus programın yüklenmesidir. Cep telefonu casus program ları olarak bilinen bu tür yazılımlar hakkında web sitemizde oldukça ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz, bu bilgiler arasında dikkat çeken yazılımların en önemli özelliklerinden birisi ise yüklendikleri cep telefonlarının bulundukları ortamın seslerini telefon kullanıcısına hiç bir uyarı vermeden kaydedebilme özellikleridir. Casus program bu ortam seslerini sessizce kaydeder ve kaydettiği verileri  internet üzerinden program kullanıcısının online kontrol paneline belirli zaman aralıklarında gönderir ve kullanıcısına bu sesleri online panelinden dinleme imkanı sunar. Ortam dinleme özellikli cep telefonu casus programları sağladıkları bu imkan sayesinde bu özellikleri sağlayamayan diğer programlara kıyasla çok daha fazla tercih edilmektedirler.

Ortam dinleme özelliğinde en iyi olan casus programların başında gelen MSPY telefon takip programını örnek aldığımızda bu işlemin nasıl yapıldığına bir göz atalım. Mspy programı takip edilmek istenen cep telefonuna yüklendikten hemen sonra çalışmaya ve verileri kaydedip kullanıcının online hesabına göndermeye başlar. Kullanıcı online hesabına login olduğunda bu kaydedilmiş verileri görebilir ve dinleyebilir. Burada unutulmaması gereken ve önemli olan nokta ise programın her hangi bir ayar yapılmadan ortam seslerini kaydetmeye geçmeyeceğidir, yani diğer bir değişle program ortamı seslerini kaydetmeye başlamak için sizden komut bekler. Bu komut ise mspy programının kullanıcı panelindeki ayarlar kısmından verilmektedir. Bu panelde yer alan ayarlar kısmına girip o sayfada yer alan ortam seslerini kaydetme komutu için gerekli olan zaman aralığı seçilir (tek seferde en uzun 30 dk kayıt yapılabilir) ve komut oluştur tuşu tıklanır. Böylece programa ilgili komut gider ve belirlediğiniz zaman aralığında program ortam seslerini kaydeder ve kullanıcı online hesabına gönderir.

Sitemizde yer incelemeleri yapılan tüm programlarda ortam dinleme fonksiyonu bulunmaktadır. Bu programlardan herhangi birinin özelliklerine ayrıntılı olarak baktığınızda ortam dinleme özelliklerininde olduğunu görebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder