SPYBUBBLE ANDROİD TELEFON AYARLARI

Merhaba bu yazımızda sizlere en popüler cep telefonu casus yazılımlarından birisi olan Spybubble programının android bir telefona yüklendikten hemen sonra yapılması gereken ayarlarının nasıl yapıldığına ve gerekli olan bazı komut sms kodlarının neler olduğuna ilşkin bilgiler vermek istiyoruz. Bu bilgiler ve veriler spybubble yüklenmiş cep telefonunun üzerinden spybubble programının ayarlar kısmından yapılan işlemleri içermektedir ve özellikle ortam dinlemesi ve uzaktan telefona erişimde kullanılan sms kodlarınıda içermektedir. Bu ayarları doğru bir şekilde yapılmış spybubble  tüm özellikleriyle full olarak çalışıcaktır.

Evet öğrenmeye başlayalım

bu ayarları yapmak için 2 yöntem vardır 1 yöntem hedef telefon üzerinden direkt erişim sağlayarak yapmak  2. yöntem ise ayarları gizli sms komutları göndererek yapmak. şimdi bu iki seçeneği inceleyelim.

1.Ayarları hedef telefon üzerinde direkt erişimle yapmak

Spybubble programı nı tekip etmek istediğiniz Android İşletim sistemli bir telefona yükledikten sonra ayarlarını yapabilmek için #999999* tuşlamanız gerekmektedir. Bu kodlamayı yaptıktan sonra karşınıza Spybubble’ın kullanıcı arayüzü açılacak ve buradan dilediğiniz özellikleri açıp istemediklerinizi kapatabilirsiniz.
Android Telefonlarda Takip ve Dinleme Sistemleri
Android Telefonlarda Takip ve Dinleme Sistemleri
Yukarıdaki resimlerde de gördüğünüz dilediğiniz özelliği Enable (Aktif) yada Disable(Pasif) olarak ayarlayabilirsiniz. Daha detaylı ayarlamalar için More Options seçeneğine tıklayınız.
More Options seçeneğinde açılan sayfada Ortam Dinlemesi, Telefon Dinleme Programı si ve SMS komutlarının düzgün çalışabilmesi için gerekli ayarlamalar mevcuttur.

Genel Terimler : 
Observer Number : Takip Eden Kişi anlamına gelir ve buraya kendi telefon numaranızı girmeniz gerekir.
Observes Number : Özellikle takip edilmek istenen numaralar anlamına gelir. Bu listeyi boş bırakıp All Observes seçeneğiniz işaretlerseniz bu telefona gelen tüm çağrıları ve aramaları kontrol et anlamına gelir. Ancak bu listeye belirli numaraları girdiğinizde bunun anlamı, sadece bu numaralarla yapılan görüşmeleri takip anlamı çıkar..

Android Telefonlarda Takip ve Dinleme Sistemleri

Android Telefonlarda Takip ve Dinleme Sistemleri

Android Telefonlarda Takip ve Dinleme Sistemleri


Dilerseniz Spybubble ayalarını yapabilmeniz için tuşlamanız gereken Dial Code‘u değiştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki ekran görüntülerini takip edebilirsiniz.
Android Telefonlarda Takip ve Dinleme Sistemleri

Android Telefonlarda Takip ve Dinleme Sistemleri

Şu ana kadar göstermiş olduğumuz tüm işlemler takip edilmek istenen cep telefonu üzerinden yapmayı gerektirmektedir.
Dilerseniz tüm bu özellik değiştirme işlemleri gizli SMS komutları ile de yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yönlendirmeleri takip etmeniz gerekir.2. Ayarları Gizli SMS Komutları Göndererek Yapmak

Android Telefonlar için gizli SMS komutları

 *
Ortam ve Çevre Dinlemesi Kayıt Özelliği
*sb-envrec-enable (açık) *sb-envrec-disable (kapalı)
 *
Ortam ve Çevre Dinlemesi Kayıt ve Zamanlaması
sbel-xx    bu kısımdaki xx saniye cinsinden ne kadar süre kayıt yapacağını belirlemenizi sağlar.
Örneğin: Eğer sbel-200 olarak bir SMS gönderdi iseniz 200 saniye boyunca kayıt yapacak ve daha sonra bu kaydı kullanıcı panelinize aktaracatır. xx değeri en az 30 en fazla 300 saniye olarak sınırlandırılmıştır.
 *
Gelen arama kayıt özelliği.
*sb-incallrecord-enable (açık) *sb-incallrecord-disable (kapalı)
*
Giden arama kayıt özelliği
*sb-outcallrecord-enable (açık) *sb-outcallrecord-disable (kapalı)
 *
Ortam fotoğrafı çekimi ve gönderimi
*sb-livpic
 *
Ortam Videosu çekimi ve gönderimi
*sb-startlivvideo
 *
Video Kaydını durdurma
*sb-stoplivvideo
 *
Canlı Fotoğraf yada Canlı Video Kayıt Özellikleri
*sb-autopicvideo-enable (açık) *sb-autopicvideo-disable (kapalı)
 *
Arama Kayıtları Özelliği
*sb-call-enable (açık) *sb-call-disable (kapalı)
 *
SMS Mesajları görüntüleme özelliği
*sb-sms-enable (açık) *sb-sms-disable (kapalı)
 *
Android Telefonlarda Telefon Rehberindeki Kayıtları Görüntüleme
*sb-contacts-enable (açık)  *sb-contacts-disable (kapalı)
 *
Android Telefonlarda takvim ve günlük kayıtları Görüntüleme
*sb-calendar-enable (açık) *sb-calendar-disable (kapalı)
 *
Android Telefonlarda Kayıtlı Fotoğrafları Görüntüleme
*sb-photo-enable (açık) *sb-photo-disable (kapalı)
 *
Android Telefonlarda URL / İnternet Geçmişi Görüntüleme
*sb-url-enable (açık) *sb-url-disable (kapalı)
 *
Android Telefonlarda GPS Görüntüleme
*sb-gps-enable (açık) *sb-gps-disable (kapalı)
 *
GPS süresini belirleme (15 to 60 dakika).
*sb-gpsint-noofmins
noofmins kısmının değeri sayı olmak zorundadır. 60 dakika olarak belirlemek istiyorsanız  *sb-gpsint-60 olması gerekir
 *
Not: Tüm bu komutlar SMS olarak gönderilecek komutlardır. 
  • SMS komutlarında arada boşluk bırakılmaz
  • SMS Komutlarının mutlaka Observer Number (Yönetici Numara) olarak belirlenmiş telefon üzerinden gönderilmesi gerekmektedir.
 *
Önemli Not: SMS Komutlarının çalışmadığını farkettiğiniz durumlarda SMS gönderme işlemini iptal edip SpyBubble Teknik Destek Hattına bilgilendirme maili gönderiniz. Sorununuz en kısa sürede cevaplanacaktır.
 *
*

Android Telefonlarda Ortam ve Çevre Dinlemesi

Bu özelliği kullanmak için Spybubble’ın Pro kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Standart Versiyonda ortam dinlemesi ve Telefon dinlemesi özellikleri bulunmamaktadır.
Spybubble PRO kullanıcısı iseniz ve Android bir telefon üzerinden Ortam ve Çevre Dinlemesi yapmak istiyorsanız aşağıdaki işlemleri yaptığınızdan emin olunuz.
  1. Observer Number (Yönetici Numara) Belirleme : Bu özellik sayesinde kendi telefonunuzu, SpyBubble yüklü telefonu uzaktan kontrol edebilmesi için kaydetmiş olursunuz.
  2. Ortam Dinlemesi Özelliğini Açmak : Android bir telefonda ortam dinlemesi yapabilmek için bu özelliğin mutlaka açık olması gerekir. Aksi takdirde çalışmayacaktır.
  3. SMS Gönderimi ile aktif etmek : sbel-300 (300 kısmı saniye cinsinden ve değişkendir) yazıp SMS göndererek 300 saniyelik bir kayıt isteyebilir. Bu  kaydı daha sonra kullanıcı paneliniz üzerinden VLC Player kullanarak dinleyebilirsiniz.

Eğer SpyBubble’ın otomatik olarak Ortam dinlemesi yapmasını istiyorsanız *sb-envrec-enable komutunu gönderiniz. Bu durumda SpyBubble her 30 dakikada bir, 2 dakikalık kayıtlar gönderecektir.
 *
*

Android Telefonlarda Telefon Konuşmalarını Dinleme

Bu özelliği kullanabilmek için SPyBubble’ın PRO kullanıcı olmanız gerekmektedir. Standart Versiyonda bu özellik bulunmamaktadır.
SpyBubble PRO kullanıcı iseniz ve Android bir telefon üzerinde yapılan telefon konuşmalarını dinlemek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri tamamladığınızdan emin olunuz.
  1. Observer Number (Yönetici Numara) Belirleme : Bu özellik sayesinde kendi telefonunuzu, SpyBubble yüklü telefonu uzaktan kontrol edebilmesi için kaydetmiş olursunuz.
  2. Telefon Dinlemesi özelliğini Açmak: Android bir telefonda Telefon konuşmalarını dinleyebilmek için bu özelliğin mutlaka açık olması gerekir. Aksi takdirde çalışmayacaktır. Gelen aramalar özelliğini açmak için *sb-incallrecord-enable  /  Giden aramalar özelliğini açmak için *sb-outcallrecord-enable SMS komutlarını gönderebilirsiniz. Yada hedef telefondaki SpyBubble arayüzünü kullanabilirsiniz.
  3. Özel Numaralar Düzenlemesi : Dilerseniz özellikle takip etmek istediğiniz numaraları girip sadece konu kişilerle yapılan görüşmeleri kaydetmesini isteyebilirsiniz. Eğer tğm konuşmaları dinlemek istiyorsanız All Observes seçeneğini işaretleyiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder